Ehitus on alanud – Tabasallu kerkib 15 miljonit eurot maksev kogukonnakeskus

20.07.21

Tabasalus algas ligi 13 000 ruutmeetri suuruse A-energiaklassiga Tabasalu Keskuse ehitus. Hoone arendaja Reterra Estate investeerib keskusesse üle 15 miljoni euro. Keskuse ankurrentnikuks on Selveri toidupood, lisaks leiab sealt erinevad büroo- ja teeninduspinnad, väiketootjatele suunatud välituru ja mitmekülgset valikut pakkuva toidutänava.


Reterra tegevjuhi ja partneri Reigo Randmetsa sõnul on huvi keskuse rendipindade vastu olnud väga suur, neist ligi 70 protsendile on rentnikud juba leitud. Uue keskuse valmimist ootavad ning omale on koha broneerinud juba ka mitmed kohalikud ettevõtted ning teenusepakkujad.


„Mingil põhjusel pole Tabasalu saanud Tallinna lähialevikuna piisavalt tähelepanu hoolimata faktist, et igapäevaselt läbib Klooga maanteed ca 15 000 inimest ja piirkond on väga kiiresti arenev,“ sõnas Randmets. „Kindlasti mahub siia üks korralik väliturg, tugeva sortimendiga toidupood ning kvaliteetsed ja keskkonnasõbralikud büroo- ja kaubanduspinnad. Meie eesmärk on olla Tabasalu kõige kesksem punkt, kogukonnakeskus, kuhu oleks põhjust terve perega minna,“ lisas Randmets.


Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos toob välja, et Tabasallu ehitatav keskus eristub oma huvitava fassaadi poolest. „Mapri Ehitusel õnnestub taas ehitada eristuva välimusega hoone. Esimese korruse ilmestamiseks on tellitud eraldi betooni valuvorm, millega saadakse siksakiline fassaad. PIN arhitektid on põnevalt lahendanud ka teise korruse toidutänavale ligipääsu,” lisas Roos.


Tabasalus Kallaste tänav 7 kerkiva hoone arendajaks on Reterra Estate, arhitektideks PIN Arhitektid ning ehitab Mapri Ehitus. Keskus valmib tuleva aasta suvel.

Liitu uudiskirjaga!

    Vajutades 'SAADA' nõustun isikuandmete töötlemise ja privaatsuspoliitikaga.