Montessori Perekeskus varsti Tabasalus!

03.06.22

Montessori pedagoogika on kasvatus- ja õpetusmeetod, mis käsitleb haridust eluks vajalike oskuste kogumina. Meetod põhineb lapse enda loomulikul arengul ja teadmisjanul. Kõik tegevused on lapsest lähtuvad, eesmärgiks iseseisvumise toetamine ja arendamine. Lapsest lähtuvad tegevused ei tähenda seda, et laps võib teha, mida iganes tahab, vaid seda, et kasvukeskkond vastab tema arenguvajadustele ning tal on selle raames vabadus iseseisvalt tegutseda. 

Kes Keda Kasvatab ehk Montessori Perekeskuse looja Tabasalu Keskuses on kolme lapse ema Eliisa Silmet, kes on Eesti üks esimesi Montessori AMI 0–3 vanuserühma juhendajaid. Perekeskuses hakkavad toimuma Montessori vanema ja lapse rühmatunnid, mille käigus veedab vanem koos lapsega aega ettevalmistatud keskkonnas, mis vastavalt lapse huvidele aitab lapsel vajalikke oskusi arendada ning lapsevanemal oma last ja tema vajadusi paremini mõista. Lisaks saavad lapsevanemad ning väikeste lastega töötavad inimesed tulla perekeskusesse kuulama loenguid teadlikust rasedusest, positiivsest sünnist ning kõigest, mis laste esimeste eluaastate jooksul oluline on, seda kõike Montessori meetodi põhimõtetel. Perekeskuses hakkavad toimuma ka Montessori mänguhommikud, mis on heaks sissejuhatuseks uutele peredele, kes soovivad Montessori lähenemisega tutvuda ja leida sarnaste vaadetega sõpruskonda. Samuti on perekeskusel plaanis kaasata ka teisi oma ala spetsialiste ning õhtustel aegadel pakkuda toetavaid tegevusi just lastevanematele.

Perekeskus on suunatud neile lapsevanematele, kes soovivad olla teadlikud oma lapse arengust ja tahavad pakkuda talle eakohast stimulatsiooni arenguks. Lastevanemate huvi Montessori lähenemise vastu on viimasel ajal olnud väga suur – uuritakse, kus oma väikelapsega juhendatud Montessori tundides või mänguhommikutel saaks käia, millistes loengutes osaleda ning kuskohast veel infot ammutada. Järjest enam soovitakse ka individuaalseid konsultatsioone ja töötubasid sõpruskondadele. Meie soovime, et Kes Keda Kasvatab perekeskuses leiaksid kõik huvilised vastused paljudele kasvamist puudutavatele küsimustele.

Kohalikel on tõeliselt vedanud, et Eliisa avab Montessori Perekeskuse just Tabasalu Keskuses, kuna tema jaoks on see parim võimalus teha seda, mida armastab oma kodukandis.

Liitu uudiskirjaga!

    Vajutades 'SAADA' nõustun isikuandmete töötlemise ja privaatsuspoliitikaga.