TABA NÄITUST – KEVADISED LAPIMUSTRID

10.04.23

Näitusel “Kevadised lapimustrid” saavad kokku nii kogenud lapitöö meistrid kui ka selle imelise käsitöötehnikaga alles hiljaaegu alustanud harrastajad. Lapitehnikaga tegelejaid ühendab loodussõbralik ilmavaade, tekstiilesemete taaskasutamine ning püüd eelistada ennekõike naturaalseid materjale.

Näitusel on väljas käsitöömeistri ja koolitaja Aivi Tamme ja tema juhendatud kursusel “Lummav lapimaailm” osalenute ning lapitehnika meistri Mailis Kessi tööd. Tööde autorid on kohalikud, Harku vallas elavad käsitööhuvilised. Järgmine „Lummava lapimaailma“ kursus alustab Tabasalu Käsitöökambris sügisel.

Aivi Tamm on käsitöömeister, -ettevõtja ja -koolitaja. Tal on ökonomisti kraad Tallinna Tehnikaülikoolist ning ta on lõpetanud Olustvere TMK tekstiilkäsitöö eriala. Ta on kaitsnud magistrikraadi TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias kultuuripärandi loovrakenduste erialal. Teda köidavad käsitöötehnikate õpetamine ja pärandiga seotud teemade tänapäevane käsitlemine. Aivi on Eesti Lapitöö Seltsi liige, ta viib läbi mitmesuguseid tekstiilkäsitöö koolitusi ning õpetab Olustvere TMK-s tekstiilkäsitöö erialal õppijaid.

Mailis Kess on käsitööline ja ettevõtja alates 2013 aastast. Tema kirg on luua tarbetuks muutunud materjalidest midagi uut ja praktilist, mis rõõmustaks silma ja soojendaks südant. Mailis õmbleb eelkõige suurtootmise jääkidest ja teise ringi kauplustest hangitud materjalidest käsitöötooteid – lapitekstiile, kotte, nukuriideid. Mailis Design tooted on toetanud erinevaid spordi- ja kultuuriüritusi, laste-, noorte- ja loomakaitse seltse, skautide ning kohaliku külaseltsi tegevust.

Näitus on avatud terve aprillikuu iga päev kell 11-19 alates 02. aprillist.

Liitu uudiskirjaga!

    Vajutades 'SAADA' nõustun isikuandmete töötlemise ja privaatsuspoliitikaga.