Tabasalu Keskuse nurgakivi panekul markeeriti Tabasalu süda

07.10.21

Täna pandi pidulikult nurgakivi Tabasalu südamesse kerkivale Tabasalu Keskusele. Klassikalisel viisil kapsli nurgakivisse panemise asemel markeerisid Reterra tegevjuht Reigo Randmets, Harku valla abivallavanem Vello Viiburg, Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos, PIN Arhitektid partner Neeme Tiimus ja COOP Panga juhatuse liige Arko Kurtmann ühise lipuheiskamisega ära Tabasalu Keskuse südame.  

Reterra tegevjuht Reigo Randmetsa sõnul leiab järgmisel sügisel täna markeeritud väärikalt kohalt juba uue ja uhkema sümboli: „Maamärgi, mille juures saab sõpradega kohtuda ja mis on osa ümbritsevast keskkonnast ja arhitektuurist. Kunstilise lahenduse leidmiseks kuulutatakse peagi välja konkurss ning lõpliku valiku teevad just Tabasalu enda inimesed.“

Randmets ütles keskuse tulevikuplaane tutvustades, et Tabasalu Keskusest kujuneb kogukonna-keskus, aktiivne ja kaasaegne tugipunkt, kus tegevusi ja teenuseid leidub kõigile elanikele ja külalistele. „Meie visiooniks olnud algusest peale luua siia piirkonda midagi, millest on pikalt puudust tuntud. Koha, mis liidab erinevaid inimesi erinevas vanuses, koha, kus toimub põnevaid sündumusi, koha, mis on täis erinevaid võimalusi, ettevõtteid, teenuseid ja tegevusi,“ sõnas Randmets.  

Harku abivallavanema Vello Viirburgi sõnul ületas tänavu valla elanike arv 16 000 piiri, möödunud kuul avas valla keskuses uksed kaks uut kooli, mitmel pool on töös uued elamu ja ärikinnisvara arendused. “Mitmekülgsete vaba aja veetmise võimalustega keskuse tulek valla südamesse näitab, et ettevõtjad hindavad siinse piirkonna tulevikuväljavaateid positiivselt,“ lisas Viiburg.

Kohaletulnud said nautida Tabasalu Muusikakooli puhkpilliorkesteri, Raivo ja Ramuel Tafenau ning kitarrivirtuoos Raul Vaigla unikaalset ja spetsiaalselt nurgakivi ürituseks ettevalmistatud muusikalist etteastet. Tänavatoitu ja rahvusroogade maitseid tutvustas tippkokk Orm Oja. 

Ligi 13 000 ruutmeetri suuruse A-energiaklassiga Tabasalu Keskuse eeldatav maksumus on 15 miljonit eurot ning hoone valmib septembris 2022. Keskuse ankurrentnikuks on Selveri toidupood, lisaks leiab sealt erinevad büroo- ja teeninduspinnad, väiketootjatele suunatud välituru ja mitmekülgset valikut pakkuva toidutänava. Keskuse rendipindadest seitsmekümnele protsendile on juba rentnikud leitud.

Reterra Estate OÜ on kodumaisel kapitalil põhinev kinnisvara arenduse ja investeerimisega tegelev ettevõte. Ettevõtte peamised investeeringud on suunatud ärikinnisvara ja elukondliku kinnisvara arendusprojektidele Tallinnas, Tartus ja Riias.

Fotod: Raul Mee

Liitu uudiskirjaga!

    Vajutades 'SAADA' nõustun isikuandmete töötlemise ja privaatsuspoliitikaga.