Tabasalu Taluturg on unikaalne!

17.03.23

Eelmise aasta lõpus avas uues Tabasalu Keskuses uksed taluturg, mis meelitab kohaliku maitsva toidukraami ja käsitöötoodetega ning võimalusega soetada parimat kodumaist kaupa otse tootjatelt. Tabasalu Taluturg on avatud igal laupäeval kell 11–14 Tabasalu Keskuse sisehoovis. Tule naudi turupäeva!

Alustasime taluturuga detsembris, minnes vastu turu- ja laadahooaja madalseisule. Vaatamata talvele ja majanduse keerulisele seisule on turul tekkinud oma kindel ostjate ja müüjate seltskond. Kevade tulles hoogustub selgelt ka kauplemine – päikeselise ja sooja ilmaga tahab inimene ikka rohkem kodust välja tulla. Samuti tärkab loodus ning turule tekivad esimesed värsked tooted, mis on perenaistele väga meeltmööda,” räägib Tabasalu Taluturu perenaine Katrin Rebane.

Tabasalu Keskuse arendaja, Reterra Estate turundusjuht Evely Pihela lisab, et idee luua Tabasalu Taluturg tekkis juba keskuse planeerimisel ja ehitamisel. „Meie sooviks on tuua värske kodumaine kaup Tabasalu inimesteni. Meil on hea meel, et leidsime suurepärased partnerid, kes aitasid idee ellu viia ning iganädalaselt sellega toimetavad. Loodame, et Tabasalu Taluturust kujuneb tore igalaupäevane traditsioon, mida üksi või koos perega külastada.”

Rebane nendib, et sellist teenust oli Tabasallu väga vaja. „Tegelikult ei ole vahet, kas tegu on Tabasalu või mõne muu kohaga – igal pool on oodatud turg, kust saab soetada otse tootjalt kohalikku ja tihti mahedat. Meie turul ei ole edasimüüjaid või masstoodangu kaupa. Turg annab vahetu võimaluse otse tootjaga tutvuda, rääkida, jagada mõtteid ja ideid, maitsta, nuusutada ja vahetada kogemust. Need on suured väärtused, mida ei saa harilikust kaubanduskeskusest. Ka tootjale on turg parim võimalus saada oma kaubale vahetut tagasisidet. Ja niimoodi, käsikäes tarbijaga, sünnivadki parimad ja hingega tooted ning iga toote taha tekib kindlustunne kvaliteedi osas.”

Ta lisab, et taluturu püsimajäämiseks on ülioluline kohaliku elanikkonna ja vahetus läheduses elavate inimeste toetus turu külastamise näol. „Meie omalt poolt teeme turul käimise põnevamaks eriüritustega, näiteks 8. aprillil on tulemas lihavõttemunajaht ning edasi muud teemapäevad nagu kevadturg, jaanipäeva tähistamine, lihapäev ja nii edasi. Kõige värskemat infot turu tegemiste kohta saab Facebooki grupis Tabasalu Taluturg – turuinfo, kus jagame toimuvat iganädalaselt.”

Tabasalu Taluturu populaarsus on nii kauplejate kui ka külastajate seas juba esimeste kuudega palju tõusuteel. Arvestades, et alustati alles kolm kuud tagasi ja asukohas, kus on palju kaubanduskeskusi, on teenus väga tööle hakanud. Olles ise nii turukorraldaja kui ka müüja, on Katrin Rebase sõnul positiivne see, et nii pisikese ajaga on tekkinud arvestatav kogus püsikliente. „See näitab nii müüja toote kvaliteeti kui ka ostja vajadust. Eks me kõik pingutame, et turg muutuks järjest harjumuspärasemaks mõlemale osapoolele,” ütleb ta. „Peame oma suureks eeskujuks tootevaliku mitmekesisuse ja ürituse loomu poolest Viimsi Taluturgu ning soovime samamoodi luua igalaupäevast traditsiooni, kuhu kõigil oleks mõnus tulla.”

Enamik tublisid turumüüjaid on püsimüüjad, kuid kevade tulekul on kindlasti oodata uusi müüjaid ja veel mitmekesisemat kaupa. „On vaja aega, et kasvada. Ja ostjat, kes annaks kindluse, et müüjal tasub oma tooteid valmistada ning turule tulla. Heal meelel ootame turule ka kohalikku perenaist, memmekest või lapsi, kellel midagi omatehtut või -kasvatatut pakkuda on – kasvõi üheks korraks,” kutsub turu perenaine.

Soovid hakata väliturul enda tooteid pakkuma?

Turg toimib OTT (Otse tootjalt tarbijale) põhimõttel – müüja on oma kauba valmistanud ise ning turupäeval on ostjal võimalik suhelda otse tootjaga.

Uuri lähemalt ja registreeri kauplejaks SIIN!

Liitu uudiskirjaga!

    Vajutades 'SAADA' nõustun isikuandmete töötlemise ja privaatsuspoliitikaga.