Tabasalu Taluturu tublid müüjad

23.03.23

Taluturu eeliseks on võimalus luua kontakt otse tootjaga – jagada oma murekohti ja soove ning ootusi ning soetada tarbimiseks kohalik, ehe ja puhas toode, mille taga on päris inimesed. Praeguses keerulises majandusolukorras on oluline, et see kontakt säiliks, sest see annab kindluse mõlemale poolele,” ütleb taluturu perenaine Katrin Rebane.

Turult leiab püsimüüjatena näiteks Raudale talu, kelle käest saab ikka veel maitsvat kohalikku õuna. See on lausa uskumatu: käes on märtsi lõpp ja kohalik säilitusaineteta taluõun on ikka veel suurepäraste maitseomadustega. Ja milline lõhn sellel on, justkui oleks äsja korjatud! Samuti mahlad ja glögi, mis on nii mitmetel võistlustel kõrgelt auhinnatud. Muidugi on mainimist väärt ka perenaise hoidised ja mesi.

Samuti on püsimüüja Pepekala, kes varustab turukülastajaid igal laupäeval võrratu kalavalikuga. Neil on kõike räimest forelli ja lestast austriteni. Ja seda mitte ainult toorelt, vaid ka suitsutatult, purgis või karbis. Ja perenaise Reeda imelised kuumad kalakotletid kaovad letilt põhimõtteliselt hetkega.

Meie Eliis küpsetab oma pirukad ja saiakesed vahetult enne turgu, mis tähendab, et piruka või saiakese saab turult kätte kuumalt! Enam värskemalt ei saa, päriselt. Pirukad on ausad – täidist on pirukates nii, et taignakoorik jõuab vaevu-vaevu kinni hoida. Ja tuuletaskud on sellised, et need on klientide poolt naljaga kahekäetaskuteks tituleeritud, sest pirakas tuuletasku kaalub üle 300 grammi!

Rebaseonu suitsuliha letist leiad alati värske ja lisaainetevaba koduse suitsuliha. Kevade tulles tulevad müüki ka kurikuulsad grillvorstid – värviküllased ja maitserohked täislihavorstikesed on nõutud kaup kohe grillimishooaja algusest peale. Neidki tooteid eristab masstoodangust lisaainete puudumine – vorstid ja lihad on suhkru-, jahu- ja toidukeemia vabad ning koosnevad ainult päristoiduainetest.

Mesioja mesila pakub vägevat valikut kohalikku mett ja meetooteid. Kõike saab kohapeal proovida ja otsustada, mis parajasti mokkamööda on.

Siis on Ukraina proua Nata, kes sõjakoleduste eest meile peitu pugenud on ning valmistab suurepärase perenaisena pelmeene ja vareenikuid. Tema tooteid tasub ette tellida, sest enne turupäeva lõppu kipub tal kõik otsas olema!

Erilisematest asjadest on taluturul veel Vatsla tee taimeteetabletid. Need hoolega korjatud ravimtaimedest kokku pressitud tabletid avanevad kuumas vees imeliseks joogiks. Peremehega tasub nõu pidada nii mõnegi tervisemure koha pealt – tõsise taimetargana on tal alati olemas midagi, mis turgutab.

Ja on veel mitmeid tublisid müüjaid, kes käivad harvemini – Haldjaleiva imelised koduleivad, Janeki kalamaiused, Tulitäku Taadi võrratu külmsutsulõhe, Intsu kodune suitsuliha, Süü Ää mahenäksid ja palju-palju muud. Kesksuvest lisandub mitmeid aiasaaduseid – lubanud on tulla nii Allan Kann kui ka mitmed teised talunikud värske aedviljaga.

TALUTURG TOIMUB IGAL LAUPÄEVAL KELL 11-14 TABASALU KESKUSE SISEHOOVIS!

Tule ja avasta nii püsi- kui hooajalisi tooteid ning tutvu toredate kauplejatega!

Liitu uudiskirjaga!

    Vajutades 'SAADA' nõustun isikuandmete töötlemise ja privaatsuspoliitikaga.